Harta numelor românești | Clasament | App | Istoria numelui | Info | E-Mail

Clasamentul numelor de familie din România


Această secțiune arată clasamentele de nume ale României. Cele mai comune nume de familie din România sunt Popa, Popescu, Pop.

RankNume de familieFamiliiLocalitate
1POPA215081873
2POPESCU188081477
3POP15179882
4RADU125211400
5IONESCU119671034
6DUMITRU94021069
7STOICA89931261
8STAN88031163
9GHEORGHE8547886
10RUSU79181182
11MUNTEANU77271041
12MATEI76631244
13CONSTANTIN7620931
14SERBAN75351146
15MARIN7435936
16MIHAI74321074
17STEFAN72771072
18LAZAR71191171
19MOLDOVAN7078686
20VASILE6868869
21TOMA68151140
22CIOBANU68091034
23FLOREA67691104
24ILIE66101004
25STANCIU65441018
26OPREA64731062
27TUDOR6322903
28DUMITRESCU6237717
29DINU6207816
30CRISTEA6177977
31ANDREI6009978
32IONITA5853731
33ANGHEL5687889
34MURESAN5680560
35NEAGU5680846
36BARBU5632916
37SANDU5613927
38ION5525722
39UNGUREANU5465944
40DRAGOMIR5425860
41VLAD5367907
42GEORGESCU5225601
43CONSTANTINESCU5024606
44NAGY4972490
45CRACIUN4929907
46COJOCARU4915902
47MOCANU4915809
48TANASE4883824
49IORDACHE4780816
50ENACHE4774850
51GRIGORE4750771
52PETRE4742608
53VOICU4718753
54LUPU4707862
55BALAN4687858
56DOBRE4686755
57NICOLAE4677696
58BADEA4659719
59COMAN4646827
60IVAN4632852
61ROMAN4562858
62SZABO4530493
63RADULESCU4505610
64LUNGU4482810
65IANCU4470820
66ENE4409699
67MANEA4342770
68PREDA4300752
69DAVID4223798
70BUCUR4186721
71MARINESCU4174570
72STOIAN4139720
73NISTOR4135839
74IACOB4109793
75PAVEL4095837
76FILIP4082801
77AVRAM3980755
78DRAGAN3969717
79SUCIU3965623
80OLTEANU3963738
81PETRESCU3888548
82RUS3874572
83SIMION3873740
84COSTEA3834760
85MARCU3815821
86CRISAN3812542
87LUCA3783771
88ROSU3783767
89NITA3757705
90KOVACS3738405
91DIACONU3660708
92ROTARU3599746
93BOGDAN3578701
94MUNTEAN3572502
95NEDELCU3541644
96DAN3482695
97CRETU3477723
98CALIN3460696
99ZAHARIA3437695
100STANESCU3436540
UrmătorUrmătorUrmător

(C) 2017-2018 Harta numelor românești - Ravara Stefano - P.IVA IT01587640192